Använd vårt API för att hämta data om personer, företag, telefonnummer eller fordon. Kom igång!

Personnummer

19440316-XXXX

Telefonlista

Jens Spendrup saknar telefonnummer

Lön och anmärkning

Se vad Jens Spendrup tjänar
(Pris endast 39 kr)

Folkbokföringsadress

Nådhammar 15
153 96 Mölnbo
Visa fler som bor på denna adress

B Fordonsinnehav

Civilstatus

Jens Spendrup är gift

Ekonomikollen för Mölnbo

I Mölnbo tjänar man i snitt 296 868 kr om året vilket betyder att man har en genomsnittlig månadslön på 24 739 kr. I Södertälje kommun tjänar man i snitt 22 656 kr per månad.

I Mölnbo har färre personer en anmärkning än genomsnittet för Södertälje kommun. I Mölnbo har 6,4 % av alla personer en anmärkning.

I Mölnbo finns det 547 personer med registrerat skuldsaldo hos Kronofogden med ett genomsnitt på 18 616 kr. Totala skulden hos Kronofogden för alla i Södertälje kommun är 1 227 927 852 kr.

I Mölnbo har majoriteten av invånarna goda chanser att få låna upp till 150 000 kr utan säkerhet. Testa ditt låneutrymme du med!
Använd vårt API för att hämta data om personer, företag, telefonnummer eller fordon. Kom igång!

Information om Jens Spendrup

Födelsedag och namnsdag

Jens fyller 80 år torsdag 16:e mars.
Jens har namnsdag 29:e mars18:e juli.

Det visste du inte om Jens

Det finns 7 personer i Mölnbo som heter Jens (90:e vanligaste) och 16 815 personer i Sverige (202:e vanligaste).

Genomsnittsålder för alla Jens i Mölnbo är 43 år och i Sverige 38 år.

Kändisar som fyller år samma dag

Namnregistrering
Personnamn Jens-Fredrik Louis Spendrup
Förnamn Jens-Fredrik Louis
Tilltalsnamn Jens
Efternamn Spendrup
Mellannamn -
Folkbokföring
Gatuadress Nådhammar 15
Postnummer 153 96
Postort Mölnbo
Kommun Södertälje kommun (0181)
Län Stockholms län (01)
Särskild postadress
Jens Spendrup saknar särskild postadress
Använd vårt API för att hämta data om personer, företag, telefonnummer eller fordon. Kom igång!

Registrerat på Nådhammar 15 i Mölnbo

Personer som bor på adressen

Företag på adressen

Fordon på adressen

Använd vårt API för att hämta data om personer, företag, telefonnummer eller fordon. Kom igång!

Telefonnummer till Jens Spendrup

Info

Information om telefonnummer och mobilnummer hämtas från teleoperatörer. Hittar du inte det nummer du söker, kan just det numret vara dolt för upplysningstjänster.

Använd vårt API för att hämta data om personer, företag, telefonnummer eller fordon. Kom igång!

Jens jobb & styrelseuppdrag

Bolagsengagemang

Jens Spendrup har 2 st bolagsengagemang, varav det med högst omsättning är Restaurangbryggeriet i Vagnhärad AB.

Verklig huvudman

Data senast uppdaterad 2023-06-07.

Jens Spendrup är verklig huvudman eller företrädare för 18 st bolag.

För året 2021 gjordes utdelning på totalt 247 517 000 kr i 2 av de bolag som Jens Spendrup äger eller kontrollerar.

Jens Spendrups utdelning genom direkt ägande eller via bolag var åtminstone 47 096 420 kr och som mest 106 500 500 kr beroende på exakt ägande.

För de två senaste åren 2020 ‐ 2021 har Jens Spendrups sammanlagda utdelning, enligt de senast gjorda boksluten, uppgått till mellan 60 853 190 kr och 144 713 750 kr.

Bolag Genom Andel
Mariestads Bryggeri Aktiebolag 26-50 %
Spring Wine & Spirits AB 26-50 %
Brutal Brewing AB 26-50 %
Brinus AB 26-50 %
Spendrups Bryggeriaktiebolag Spendrup Holding AB 26-50 %
Hellefors Bryggeri Aktiebolag 26-50 %
Gotlands Bryggeri AB 26-50 %
Svartälvstorps Förvaltnings AB 26-50 %
Bryggeritransport i Bergslagen AB 26-50 %
Spendrup Holding AB Personlig kontroll 1-25 %
Kettinki Kaksi AB 26-50 %
Omaka AB 26-50 %
The Naia Initiative AB 26-50 %
Gotland St Hans AB 26-50 %
Spendrups Expo AB 26-50 %
Grythyttans Glöggfabrik AB 26-50 %
Spendrups Legal AB 26-50 %
SKR Lager 31 Kommanditbolag 26-50 %

En verklig huvudman är den eller de personer som ytterst äger eller kontrollerar exempelvis ett företag eller en förening. En verklig huvudman kan också vara den eller de personer som tjänar på att någon annan agerar åt dem.

De flesta företag och föreningar ska anmäla verklig huvudman till Bolagsverket. Nystartade företag och föreningar måste anmäla inom fyra veckor.

2015 antog Europaparlamentet ett nytt penningtvättsdirektiv. Enligt direktivet måste alla EU-länder ha ett register över verkliga huvudmän.

Syftet med registret är att exempelvis banker och finanspolisen ska kunna ta reda på vem eller vilka som står bakom ett företag. Informationen om vem som är verklig huvudman ska bidra till att bekämpa penningtvätt och finansiering av terrorism.

Personkopplingar

Jens Spendrup har 8 personkopplingar, varav 5 st är män, 3 st är kvinnor och 0 st är ej folkbokförda i Sverige. Snittålder 52 år.

2022

2019

2018

2017

2014

Använd vårt API för att hämta data om personer, företag, telefonnummer eller fordon. Kom igång!