Merinfos nya premium ringlistor hjälper dig att nå rätt direkt, oavsett om du söker privatpersoner eller företag.
Är du inte nöjd, bjuder vi på första listan!
Kurt Mikael Larsson, 60 år, bor i ett småhus på adressen Väringavägen 3, 182 63 i Djursholm. Mikael har flera telefonnummer eller mobilnummer registrerat i sitt namn: 070-826 82 28 samt 070-826 80 43.
Mikael bor tillsammans med Max Larsson 18 år.
Nästa födelsedag för Mikael infaller den 4:e januari (61 år).
Ekonomikollen för Väringavägen
På Mikaels gata tjänar man i snitt 978 683 kr om året vilket betyder att man har en genomsnittlig månadslön på 81 557 kr. I Djursholm tjänar man i snitt 54 750 kr per månad.
På Mikaels gata har färre personer en anmärkning än genomsnittet för Djursholm. I Djursholm har 3,4 % av alla personer en anmärkning.
I Djursholm finns det 772 personer med registrerat skuldsaldo hos Kronofogden med ett genomsnitt på 43 346 kr. Totala skulden hos Kronofogden för alla i Djursholm är 33 462 915 kr.
Information om Mikael Larsson
Födelsedag och namnsdag
Mikael
fyller 61 år
måndag 4:e januari.
Mikael
har namnsdag
29:e september,
12:e november.
Det visste du inte om Mikael
Det finns 75 personer i Djursholm som heter Mikael (43:e vanligaste) och 115 946 personer i Sverige (24:e vanligaste).
Genomsnittsålder för alla Mikael i Djursholm är 46 år och i Sverige 41 år.
Kändisar som fyller år samma dag
-
Maria Kuhlberg
Skådespelerska 55 år
-
Rennie Mirro
Artist 53 år
-
Rickard Hallström
Curlingspelare 52 år
-
Jonatan Unge
Författare 46 år
-
Joakim Hillson
Artist 43 år
-
Frida Eldebrink
Basketspelare 37 år
| Namnregistrering | |
|---|---|
| Personnamn | Kurt Mikael Larsson |
| Förnamn | Kurt Mikael |
| Tilltalsnamn | Mikael |
| Efternamn | Larsson |
| Mellannamn | - |
| Folkbokföring | |
|---|---|
| Gatuadress | Väringavägen 3 |
| Postnummer | 182 63 |
| Postort | Djursholm |
| Kommun | Danderyds kommun (0162) |
| Län | Stockholms län (01) |
| Särskild postadress | |
|---|---|
| Mikael Larsson saknar särskild postadress |
Mikael Larssons bostad på Väringavägen 3
Kurt Mikael Larsson på Väringavägen 3 bor i Ett småhus på 193 m² + 60 m² biarea (såsom garage, källare etc). Huset i Djursholm byggdes år 1909 och ligger i Danderyds kommun.
Genom att verifiera din bostad och lägga till mer information så kan du också försäkra dig om att rätt information visas på Merinfo.se.
Bli först med att verifiera din bostad för att få tillgång till nya och spännande funktioner. Snart kan du kostnadsfritt lista och annonsera ut din bostad för försäljning, samt ha möjligheten att ta emot bud på din bostad även om den inte är ute till försäljning.
Registrerat på Väringavägen 3 i Djursholm
Personer som bor på adressen
Företag på adressen
Fordon på adressen
Telefonnummer till Mikael Larsson
Info
Information om telefonnummer och mobilnummer hämtas från teleoperatörer. Hittar du inte det nummer du söker, kan just det numret vara dolt för upplysningstjänster.
Andra format av samma telefonnummer till Mikael Larsson
Mikaels jobb & styrelseuppdrag
Bolagsengagemang
Mikael Larsson har 15 st bolagsengagemang, varav det med högst omsättning är Coeli Wealth Management AB.
Verklig huvudman
Data senast uppdaterad 2023-06-30.
Mikael Larsson är verklig huvudman eller företrädare för 227 st bolag.
För året 2024 gjordes utdelning på totalt 182 367 000 kr i 13 av de bolag som Mikael Larsson äger eller kontrollerar.
Mikael Larssons utdelning genom direkt ägande eller via bolag var åtminstone 63 407 420 kr och som mest 102 506 000 kr beroende på exakt ägande.
För de två senaste åren 2023 ‐ 2024 har Mikael Larssons sammanlagda utdelning, enligt de senast gjorda boksluten, uppgått till mellan 118 491 600 kr och 191 866 500 kr.
En verklig huvudman är den eller de personer som ytterst äger eller kontrollerar exempelvis ett företag eller en förening. En verklig huvudman kan också vara den eller de personer som tjänar på att någon annan agerar åt dem.
De flesta företag och föreningar ska anmäla verklig huvudman till Bolagsverket. Nystartade företag och föreningar måste anmäla inom fyra veckor.
2015 antog Europaparlamentet ett nytt penningtvättsdirektiv. Enligt direktivet måste alla EU-länder ha ett register över verkliga huvudmän.
Syftet med registret är att exempelvis banker och finanspolisen ska kunna ta reda på vem eller vilka som står bakom ett företag. Informationen om vem som är verklig huvudman ska bidra till att bekämpa penningtvätt och finansiering av terrorism.
Personkopplingar
Mikael Larsson har 34 personkopplingar, varav 25 st är män, 8 st är kvinnor och 1 st är ej folkbokförda i Sverige. Snittålder 50 år.
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2016
2007
2003
Som medlem får du tillgång till fler sökningar, kan se fullständiga personnummer och jämföra både företag och löner. Du kan även hantera dina bostadsuppgifter och telefonnummer på ett smidigt sätt.
Dessutom kan du spara dina favoritfordon och anpassa information som är viktig för dig – allt samlat på ett och samma ställe.
Bli medlem nu och upplev skillnaden – gratis och enkelt!