Dan Oscar Rinaldo, 49 år, bor på adressen Lomsjö 6, 555 94 i Jönköping. Oscar har inga telefonnummer eller mobilnummer.

Oscar bor tillsammans med Karin Rinaldo 49 år och Amélie Rinaldo 21 år.

Nästa födelsedag för Oscar infaller den 17:e maj (50 år).

Personinformation

Personnummer:
19770517-XXXX
Civilstatus:
Gift
Telefonnummer:
Saknas
Pensionera

Har du koll på din pension?

Jämför avgifter

Adress

Dan Oscar Rinaldo
Lomsjö 6
555 94 Jönköping
Fler som bor på denna adress

Fordonsinnehav

Oscar Rinaldo äger inga fordon.

Vad kostar din bilförsäkring? Se ditt pris

Sunweb
Memira
Hello Fresh
Erbjudanden och rabatter för dig som är medlem Bland annat hos Sunweb, Memira och Hello Fresh. Medlemskapet är gratis. Bli medlem gratis

Ekonomikollen för Jönköping

I Jönköping tjänar man i snitt 297 520 kr om året vilket betyder att man har en genomsnittlig månadslön på 24 793 kr. I Jönköpings kommun tjänar man i snitt 25 194 kr per månad.

I Jönköping har färre personer en anmärkning än genomsnittet för Jönköpings kommun. I Jönköping har 3,9 % av alla personer en anmärkning.

I Jönköping finns det 18 190 personer med registrerat skuldsaldo hos Kronofogden med ett genomsnitt på 19 563 kr. Totala skulden hos Kronofogden för alla i Jönköpings kommun är 735 216 564 kr.

Räkna på ett lån

I samarbete med Enklare

Enklare
250 000 kr
5 000 kr 800 000 kr
Lånetid
12 år
1 år 20 år

Att låna kostar pengar! Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

I samarbete med Enklare. Genom att skicka in ansökan godkänner du att vi delar dina uppgifter med Enklare samt användaravtalet och integritetspolicy.

Räkneexempel: Annuitetslån 12 år, belopp 400 000 kr, rörlig ränta 7,99 %, uppläggningskostnad 400 kr, aviavgift 20 kr, ger en effektiv ränta på 8,41 %. Totalt belopp att återbetala 626 457 kr, fördelat på 144 återbetalningar, ger en månadskostnad på 4 348 kr. Återbetalningstid 1-20 år. Maximala räntan är 22,00 %. Räntespann mellan: 4,50 - 22,00 %. Uppdaterat 2025-08-15.

Information om Oscar Rinaldo

Födelsedag och namnsdag

Oscar fyller 50 år måndag 17:e maj.

Ratsit

Vill du veta vad Oscar tjänar?

Kolla Oscars lön anonymt

Det visste du inte om Oscar

Det finns 209 personer i Jönköping som heter Oscar (147:e vanligaste) och 18 635 personer i Sverige (180:e vanligaste).

Genomsnittsålder för alla Oscar i Jönköping är 30 år och i Sverige 31 år.

Namnregistrering

Personnamn
Dan Oscar Rinaldo
Förnamn
Dan Oscar
Tilltalsnamn
Oscar
Efternamn
Rinaldo
Mellannamn
-

Folkbokföring

Gatuadress
Lomsjö 6
Postnummer
555 94
Postort
Jönköping
Kommun
Jönköpings kommun (0680)
Län
Jönköpings län (06)

Särskild postadress

Oscar Rinaldo saknar särskild postadress.

Oscar Rinaldos bostad på Lomsjö 6Denna bostad är ej verifierad

Vi saknar information om Oscars bostad på Lomsjö 6 i Jönköping, men våra databaser uppdateras ständigt. Kom snart tillbaka så har vi förhoppningsvis fyllt på med uppgifter om bostaden.

Bor du på Lomsjö 6?

Genom att verifiera din bostad och lägga till mer information så säkerställer du att rätt information visas om ditt boende.

Du kan lägga till egna bilder och uppgifter som exempelvis antal rum, renoveringar och driftkostnad. En verifierad bostad ger dig även tillgång till nya och spännande funktioner i framtiden.

Registrerat på Lomsjö 6 i Jönköping

Personer som bor på adressen

Företag på adressen

Namn
Bolagsform
Degerbacken AB
Aktiebolag
Lomsjö Gård AB
Aktiebolag
Järstorps Omsorg AB
Aktiebolag

Fordon på adressen

Händelser och brott i Jönköping

Polisen har rapporterat 87 händelser i Jönköping, där Oscar Rinaldo bor, de senaste 6 månaderna.

12
Våld och hot
8
Inbrott och stöld
5
Bränder
55
Trafik
7
Övriga brott

Senaste händelserna i Jönköping

  • Misshandel

    4 november, 17:16

    Man gripen i Huskvarna.

    Läs mer
  • Trafikolycka

    2 november, 21:16

    Två bilar i krock.

    Läs mer
  • Trafikolycka

    30 oktober, 15:26

    Trafikolycka trafikplats Ljungarum

    Läs mer
  • Rån

    28 oktober, 19:19

    Misstänkt rån i Jönköping.

    Läs mer
  • Trafikolycka, singel

    27 oktober, 15:07

    Singelolycka på E4 vid Gränna.

    Läs mer
  • Trafikolycka

    27 oktober, 10:40

    Lastbil och personbil i krock.

    Läs mer

Källa: Polismyndigheten.

Telefonnummer till Oscar Rinaldo

Inga telefonnummer tillgängliga

Vi har inga registrerade nummer för Oscar Rinaldo, numret kan vara dolt för upplysningstjänster.

Föreslå ändringar Är du Oscar Rinaldo?

Information om telefonnummer och mobilnummer hämtas från teleoperatörer. Hittar du inte det nummer du söker, kan just det numret vara dolt för upplysningstjänster.

Oscars jobb & styrelseuppdrag

Bolagsengagemang

Oscar Rinaldo har 5 st bolagsengagemang, varav det med högst omsättning är Haga Göstorp Psykiatri AB.

Bolag
Haga Göstorp Psykiatri AB
Styrelseledamot
Degerbacken AB
Styrelseledamot
Lomsjö Gård AB
Styrelseledamot
Järstorps Omsorg AB
Ordförande, Styrelseledamot
DV Småland AB
Ordförande, Styrelseledamot

Verklig huvudman

Data senast uppdaterad 2023-06-30.

Oscar Rinaldo är verklig huvudman eller företrädare för 1 st bolag.

Verklig huvudman
Mer info

En verklig huvudman är den eller de personer som ytterst äger eller kontrollerar exempelvis ett företag eller en förening. En verklig huvudman kan också vara den eller de personer som tjänar på att någon annan agerar åt dem.

De flesta företag och föreningar ska anmäla verklig huvudman till Bolagsverket. Nystartade företag och föreningar måste anmäla inom fyra veckor.

2015 antog Europaparlamentet ett nytt penningtvättsdirektiv. Enligt direktivet måste alla EU-länder ha ett register över verkliga huvudmän.

Syftet med registret är att exempelvis banker och finanspolisen ska kunna ta reda på vem eller vilka som står bakom ett företag. Informationen om vem som är verklig huvudman ska bidra till att bekämpa penningtvätt och finansiering av terrorism.

Personkopplingar

Oscar Rinaldo har 9 personkopplingar, varav 4 st är män, 5 st är kvinnor och 0 st är ej folkbokförda i Sverige. Snittålder 57 år.

Helt kostnadsfritt

Bli medlem och få ut mer av Merinfo

Ett gratis konto ger dig fler sökningar, verktyg för dina egna uppgifter och erbjudanden från våra partners.

  • Fler sökningar per dag
  • Se fullständiga personnummer
  • Hantera dina bostadsuppgifter och telefonnummer
  • Erbjudanden och rabatter från våra partners

Vanliga frågor om Oscar Rinaldo

Var bor Oscar?

Oscar Rinaldo är folkbokförd på Lomsjö 6 i Jönköping.

Hur gammal är Oscar?

Oscar Rinaldo är 49 år och är född den 17 maj 1977. Han fyller 50 år den 17 maj 2027.

Har Oscar några bolagsengagemang?

Oscar Rinaldo har 5 bolagsengagemang, bland annat i Haga Göstorp Psykiatri AB. Se alla bolagsengagemang.

Äger Oscar några fordon?

Oscar Rinaldo har inga registrerade fordon.

Är Oscar gift?

Oscar Rinaldo är gift.

Vilket telefonnummer har Oscar?

Vi har inga registrerade telefonnummer för Oscar Rinaldo. Ett nummer kan vara dolt för upplysningstjänster.

I vilken kommun är Oscar folkbokförd?

Oscar Rinaldo är folkbokförd i Jönköpings kommun.

Vilket län tillhör Oscar?

Oscar Rinaldo är folkbokförd i Jönköpings län.