Lars Jonas Aronsson, 48 år, bor på adressen Olympiavägen 14 lgh 1101, 254 34 i Helsingborg. Jonas har inga telefonnummer eller mobilnummer.

Jonas bor tillsammans med Hanna Kruuse af Verchou 46 år.

Nästa födelsedag för Jonas infaller den 26:e april (49 år).

Personinformation

Personnummer:
19780426-XXXX
Civilstatus:
Ogift
Telefonnummer:
Saknas
Pensionera

Har du koll på din pension?

Jämför avgifter

Adress

Lars Jonas Aronsson
Olympiavägen 14 lgh 1101
254 34 Helsingborg
Fler som bor på denna adress

Fordonsinnehav

Jonas Aronsson äger 2 fordon.

Se alla fordon i bilregistret
Readly
Wolt
Sunweb
Erbjudanden och rabatter för dig som är medlem Bland annat hos Readly, Wolt och Sunweb. Medlemskapet är gratis. Bli medlem gratis

Ekonomikollen för Olympiavägen

På Jonas gata tjänar man i snitt 392 131 kr om året vilket betyder att man har en genomsnittlig månadslön på 32 678 kr. I Helsingborg tjänar man i snitt 23 795 kr per månad.

På Jonas gata har färre personer en anmärkning än genomsnittet för Helsingborg. I Helsingborg har 6,5 % av alla personer en anmärkning.

I Helsingborg finns det 47 377 personer med registrerat skuldsaldo hos Kronofogden med ett genomsnitt på 19 852 kr. Totala skulden hos Kronofogden för alla i Helsingborg är 940 507 025 kr.

Räkna på ett lån

I samarbete med Enklare

Enklare
250 000 kr
5 000 kr 800 000 kr
Lånetid
12 år
1 år 20 år

Att låna kostar pengar! Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

I samarbete med Enklare. Genom att skicka in ansökan godkänner du att vi delar dina uppgifter med Enklare samt användaravtalet och integritetspolicy.

Räkneexempel: Annuitetslån 12 år, belopp 400 000 kr, rörlig ränta 7,99 %, uppläggningskostnad 400 kr, aviavgift 20 kr, ger en effektiv ränta på 8,41 %. Totalt belopp att återbetala 626 457 kr, fördelat på 144 återbetalningar, ger en månadskostnad på 4 348 kr. Återbetalningstid 1-20 år. Maximala räntan är 22,00 %. Räntespann mellan: 4,50 - 22,00 %. Uppdaterat 2025-08-15.

Information om Jonas Aronsson

Födelsedag och namnsdag

Jonas fyller 49 år måndag 26:e april. Jonas har namnsdag 29:e mars,  10:e augusti.

Ratsit

Vill du veta vad Jonas tjänar?

Kolla Jonas lön anonymt

Det visste du inte om Jonas

Det finns 521 personer i Helsingborg som heter Jonas (66:e vanligaste) och 53 709 personer i Sverige (68:e vanligaste).

Genomsnittsålder för alla Jonas i Helsingborg är 38 år och i Sverige 38 år.

Namnregistrering

Personnamn
Lars Jonas Aronsson
Förnamn
Lars Jonas
Tilltalsnamn
Jonas
Efternamn
Aronsson
Mellannamn
-

Folkbokföring

Gatuadress
Olympiavägen 14 lgh 1101
Postnummer
254 34
Postort
Helsingborg
Kommun
Helsingborgs kommun (1283)
Län
Skåne län (12)

Särskild postadress

Jonas Aronsson saknar särskild postadress.

Jonas Aronssons bostad på Olympiavägen 14 lgh 1101Denna bostad är ej verifierad

Vi saknar information om Jonas bostad på Olympiavägen 14 lgh 1101 i Helsingborg, men våra databaser uppdateras ständigt. Kom snart tillbaka så har vi förhoppningsvis fyllt på med uppgifter om bostaden.

Bor du på Olympiavägen 14 lgh 1101?

Genom att verifiera din bostad och lägga till mer information så säkerställer du att rätt information visas om ditt boende.

Du kan lägga till egna bilder och uppgifter som exempelvis antal rum, renoveringar och driftkostnad. En verifierad bostad ger dig även tillgång till nya och spännande funktioner i framtiden.

Registrerat på Olympiavägen 14 lgh 1101 i Helsingborg

Personer som bor på adressen

Företag på adressen

Det finns inga företag registrerade på adressen.

Fordon på adressen

Jonas grannar | 2 st

Nedan visas de personer som bor i samma trapphus som Jonas Aronsson på Olympiavägen 14 i Helsingborg. Klicka på en våning för att visa personerna. Klicka på namnen för att få veta mer om personerna.

Våning 1

Lägenhet
Granne
Dörr 1 från vänster
Dörr 1 från vänster

I trapphuset bor 2 personer (16 år eller äldre) i 1 lägenhet fördelade på 1 våningsplan. Jonas Aronsson bor på våning 1, dörr 1 från vänster.

Händelser och brott i Helsingborg

Polisen har rapporterat 163 händelser i Helsingborg, där Jonas Aronsson bor, de senaste 6 månaderna.

47
Våld och hot
13
Inbrott och stöld
20
Bränder
75
Trafik
8
Övriga brott

Senaste händelserna i Helsingborg

  • Brand

    31 oktober, 14:23

    Brand i lägenhet på Rökullagatan.

    Läs mer
  • Trafikolycka

    31 oktober, 13:09

    Två personbilar i kollision, Långebergavägen.

    Läs mer
  • Misshandel, grov

    31 oktober, 00:23

    Misstänkt misshandel, Stattena.

    Läs mer
  • Olovlig körning

    30 oktober, 22:38

    Person under 18 år misstänkgt för grov olovlig körning.

    Läs mer
  • Misshandel

    30 oktober, 16:06

    Bråk på Hedens idrottsplats.

    Läs mer
  • Trafikolycka

    30 oktober, 13:35

    Olycka på E4, i höjd med Väla.

    Läs mer

Källa: Polismyndigheten.

Telefonnummer till Jonas Aronsson

Inga telefonnummer tillgängliga

Vi har inga registrerade nummer för Jonas Aronsson, numret kan vara dolt för upplysningstjänster.

Föreslå ändringar Är du Jonas Aronsson?

Information om telefonnummer och mobilnummer hämtas från teleoperatörer. Hittar du inte det nummer du söker, kan just det numret vara dolt för upplysningstjänster.

Jonas jobb & styrelseuppdrag

Bolagsengagemang

Jonas Aronsson har 2 st bolagsengagemang, varav det med högst omsättning är Jonar AB.

Bolag
Jonar AB
Styrelseledamot
BearingPoint Sweden Kommanditbolag
Extern firmatecknare

Verklig huvudman

Data senast uppdaterad 2023-06-30.

Jonas Aronsson är verklig huvudman eller företrädare för 1 st bolag.

För året 2025 gjordes utdelning på totalt 322 000 kr i 1 av de bolag som Jonas Aronsson äger eller kontrollerar.

Jonas Aronssons utdelning var 322 000 kr före skatt.

För de två senaste åren 2024–2025 har Jonas Aronssons sammanlagda utdelning, enligt de senast gjorda boksluten, uppgått till 532 000 kr.

Verklig huvudman
Mer info

En verklig huvudman är den eller de personer som ytterst äger eller kontrollerar exempelvis ett företag eller en förening. En verklig huvudman kan också vara den eller de personer som tjänar på att någon annan agerar åt dem.

De flesta företag och föreningar ska anmäla verklig huvudman till Bolagsverket. Nystartade företag och föreningar måste anmäla inom fyra veckor.

2015 antog Europaparlamentet ett nytt penningtvättsdirektiv. Enligt direktivet måste alla EU-länder ha ett register över verkliga huvudmän.

Syftet med registret är att exempelvis banker och finanspolisen ska kunna ta reda på vem eller vilka som står bakom ett företag. Informationen om vem som är verklig huvudman ska bidra till att bekämpa penningtvätt och finansiering av terrorism.

Personkopplingar

Jonas Aronsson har 6 personkopplingar, varav 5 st är män, 1 st är kvinnor och 0 st är ej folkbokförda i Sverige. Snittålder 49 år.

Helt kostnadsfritt

Bli medlem och få ut mer av Merinfo

Ett gratis konto ger dig fler sökningar, verktyg för dina egna uppgifter och erbjudanden från våra partners.

  • Fler sökningar per dag
  • Se fullständiga personnummer
  • Hantera dina bostadsuppgifter och telefonnummer
  • Erbjudanden och rabatter från våra partners

Vanliga frågor om Jonas Aronsson

Var bor Jonas?

Jonas Aronsson är folkbokförd på Olympiavägen 14 lgh 1101 i Helsingborg.

Hur gammal är Jonas?

Jonas Aronsson är 48 år och är född den 26 april 1978. Han fyller 49 år den 26 april 2027.

Har Jonas några bolagsengagemang?

Jonas Aronsson har 2 bolagsengagemang, bland annat i Jonar AB. Se alla bolagsengagemang.

Äger Jonas några fordon?

Jonas Aronsson har 2 registrerade fordon, bland annat en grå Porsche Taycan 4S. Se alla fordon i bilregistret.

Är Jonas gift?

Jonas Aronsson är ogift.

Vilket telefonnummer har Jonas?

Vi har inga registrerade telefonnummer för Jonas Aronsson. Ett nummer kan vara dolt för upplysningstjänster.

I vilken kommun är Jonas folkbokförd?

Jonas Aronsson är folkbokförd i Helsingborgs kommun.

Vilket län tillhör Jonas?

Jonas Aronsson är folkbokförd i Skåne län.