Dorrit Olander von Renteln, 73 år, bor på adressen Syskonhamnsgatan 1 lgh 1302, 302 45 i Halmstad. Dorrit har inga telefonnummer eller mobilnummer.

Dorrit bor tillsammans med Bengt Bernhard Olander 76 år.

Nästa födelsedag för Dorrit infaller den 9:e november (74 år).

Personinformation

Personnummer:
19521109-XXXX
Civilstatus:
Gift
Telefonnummer:
Saknas
Pensionera

Har du koll på din pension?

Jämför avgifter

Adress

Dorrit Olander von Renteln
Syskonhamnsgatan 1 lgh 1302
302 45 Halmstad
Fler som bor på denna adress

Fordonsinnehav

Dorrit Olander von Renteln äger 2 fordon.

Se alla fordon i bilregistret
Framgångsakademin
Wolt
Sunweb
Erbjudanden och rabatter för dig som är medlem Bland annat hos Framgångsakademin, Wolt och Sunweb. Medlemskapet är gratis. Bli medlem gratis

Ekonomikollen för Syskonhamnsgatan

På Dorrits gata tjänar man i snitt 267 504 kr om året vilket betyder att man har en genomsnittlig månadslön på 22 292 kr. I Halmstad tjänar man i snitt 23 986 kr per månad.

På Dorrits gata har färre personer en anmärkning än genomsnittet för Halmstad. I Halmstad har 4,7 % av alla personer en anmärkning.

I Halmstad finns det 23 968 personer med registrerat skuldsaldo hos Kronofogden med ett genomsnitt på 27 321 kr. Totala skulden hos Kronofogden för alla i Halmstad är 654 826 401 kr.

Räkna på ett lån

I samarbete med Enklare

Enklare
250 000 kr
5 000 kr 800 000 kr
Lånetid
12 år
1 år 20 år

Att låna kostar pengar! Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se.

I samarbete med Enklare. Genom att skicka in ansökan godkänner du att vi delar dina uppgifter med Enklare samt användaravtalet och integritetspolicy.

Räkneexempel: Annuitetslån 12 år, belopp 400 000 kr, rörlig ränta 7,99 %, uppläggningskostnad 400 kr, aviavgift 20 kr, ger en effektiv ränta på 8,41 %. Totalt belopp att återbetala 626 457 kr, fördelat på 144 återbetalningar, ger en månadskostnad på 4 348 kr. Återbetalningstid 1-20 år. Maximala räntan är 22,00 %. Räntespann mellan: 4,50 - 22,00 %. Uppdaterat 2025-08-15.

Information om Dorrit Olander von Renteln

Födelsedag och namnsdag

Dorrit fyller 74 år måndag 9:e november.

Ratsit

Vill du veta vad Dorrit tjänar?

Kolla Dorrits lön anonymt

Det visste du inte om Dorrit

Det finns 2 personer i Halmstad som heter Dorrit (2 741:a vanligaste) och 221 personer i Sverige (2 978:e vanligaste).

Genomsnittsålder för alla Dorrit i Halmstad är 74 år och i Sverige 68 år.

Namnregistrering

Personnamn
Dorrit Olander von Renteln
Förnamn
Dorrit
Tilltalsnamn
Dorrit
Efternamn
Olander von Renteln
Mellannamn
Olander

Folkbokföring

Gatuadress
Syskonhamnsgatan 1 lgh 1302
Postnummer
302 45
Postort
Halmstad
Kommun
Halmstads kommun (1380)
Län
Hallands län (13)

Särskild postadress

Dorrit Olander von Renteln saknar särskild postadress.

Dorrit Olander von Rentelns bostad på Syskonhamnsgatan 1 lgh 1302Denna bostad är ej verifierad

Vi saknar information om Dorrits bostad på Syskonhamnsgatan 1 lgh 1302 i Halmstad, men våra databaser uppdateras ständigt. Kom snart tillbaka så har vi förhoppningsvis fyllt på med uppgifter om bostaden.

Bor du på Syskonhamnsgatan 1 lgh 1302?

Genom att verifiera din bostad och lägga till mer information så säkerställer du att rätt information visas om ditt boende.

Du kan lägga till egna bilder och uppgifter som exempelvis antal rum, renoveringar och driftkostnad. En verifierad bostad ger dig även tillgång till nya och spännande funktioner i framtiden.

Registrerat på Syskonhamnsgatan 1 lgh 1302 i Halmstad

Personer som bor på adressen

Företag på adressen

Det finns inga företag registrerade på adressen.

Fordon på adressen

Dorrits grannar | 25 st

Nedan visas de personer som bor i samma trapphus som Dorrit Olander von Renteln på Syskonhamnsgatan 1 i Halmstad. Klicka på en våning för att visa personerna. Klicka på namnen för att få veta mer om personerna.

Våning 5

Lägenhet
Granne
Dörr 1 från vänster
Dörr 1 från vänster
Dörr 2 från vänster
Dörr 2 från vänster
Dörr 2 från vänster
Dörr 3 från vänster
Dörr 3 från vänster

Våning 4

Lägenhet
Granne
Dörr 1 från vänster
Dörr 3 från vänster
Dörr 3 från vänster
Dörr 3 från vänster

Våning 3

Lägenhet
Granne
Dörr 1 från vänster
Dörr 1 från vänster
Dörr 2 från vänster
Dörr 2 från vänster
Dörr 3 från vänster

Våning 2

Lägenhet
Granne
Dörr 2 från vänster
Dörr 3 från vänster
Dörr 3 från vänster

Våning 1

Lägenhet
Granne
Dörr 1 från vänster
Dörr 2 från vänster
Dörr 2 från vänster
Dörr 2 från vänster
Dörr 2 från vänster

I trapphuset bor 25 personer (16 år eller äldre) i 13 lägenheter fördelade på 5 våningsplan. Dorrit Olander von Renteln bor på våning 3, dörr 2 från vänster.

Händelser och brott i Halmstad

Polisen har rapporterat 28 händelser i Halmstad, där Dorrit Olander von Renteln bor, de senaste 6 månaderna.

4
Våld och hot
1
Inbrott och stöld
3
Bränder
20
Trafik
0
Övriga brott

Senaste händelserna i Halmstad

  • Trafikolycka, singel

    11 oktober, 12:39

    Larm kommer in till SOS om en trafikolycka där en personbil kört in i en vägskylt på E6, vid Holm, södergående riktning.

    Läs mer
  • Trafikolycka, personskada

    24 september, 17:38

    SOS larmar polis och ambulans om en cyklist som blivit påkörd av en personbil.

    Läs mer
  • Trafikolycka, personskada

    24 september, 16:49

    SOS larmar polis om en singelolycka.

    Läs mer
  • Brand

    23 september, 06:20

    Larm inkommer om brinnande bilar på en parkeringsplats i Bäckagård.

    Läs mer
  • Trafikolycka

    17 september, 08:02

    Larm om påkörd cyklist, Sannarp.

    Läs mer
  • Trafikolycka

    28 augusti, 09:19

    Två lastbilar och en personbil involverade i olycka på riksväg 25.

    Läs mer

Källa: Polismyndigheten.

Telefonnummer till Dorrit Olander von Renteln

Inga telefonnummer tillgängliga

Vi har inga registrerade nummer för Dorrit Olander von Renteln, numret kan vara dolt för upplysningstjänster.

Föreslå ändringar Är du Dorrit Olander von Renteln?

Information om telefonnummer och mobilnummer hämtas från teleoperatörer. Hittar du inte det nummer du söker, kan just det numret vara dolt för upplysningstjänster.

Dorrits jobb & styrelseuppdrag

Bolagsengagemang

Dorrit Olander von Renteln har 5 st bolagsengagemang, varav det med högst omsättning är Renteln Flores & Partners AB.

Bolag
Renteln Flores & Partners AB
Styrelsesuppleant
Renteln Consulting AB
Styrelsesuppleant
Hallandsguiderna DoB AB
Styrelseledamot
DR coach
Innehavare

Verklig huvudman

Data senast uppdaterad 2023-06-30.

Dorrit Olander von Renteln är inte verklig huvudman eller företrädare för några bolag.

En verklig huvudman är den eller de personer som ytterst äger eller kontrollerar exempelvis ett företag eller en förening. En verklig huvudman kan också vara den eller de personer som tjänar på att någon annan agerar åt dem.

De flesta företag och föreningar ska anmäla verklig huvudman till Bolagsverket. Nystartade företag och föreningar måste anmäla inom fyra veckor.

2015 antog Europaparlamentet ett nytt penningtvättsdirektiv. Enligt direktivet måste alla EU-länder ha ett register över verkliga huvudmän.

Syftet med registret är att exempelvis banker och finanspolisen ska kunna ta reda på vem eller vilka som står bakom ett företag. Informationen om vem som är verklig huvudman ska bidra till att bekämpa penningtvätt och finansiering av terrorism.

Personkopplingar

Dorrit Olander von Renteln har 7 personkopplingar, varav 5 st är män, 2 st är kvinnor och 0 st är ej folkbokförda i Sverige. Snittålder 51 år.

Helt kostnadsfritt

Bli medlem och få ut mer av Merinfo

Ett gratis konto ger dig fler sökningar, verktyg för dina egna uppgifter och erbjudanden från våra partners.

  • Fler sökningar per dag
  • Se fullständiga personnummer
  • Hantera dina bostadsuppgifter och telefonnummer
  • Erbjudanden och rabatter från våra partners

Vanliga frågor om Dorrit Olander von Renteln

Var bor Dorrit?

Dorrit Olander von Renteln är folkbokförd på Syskonhamnsgatan 1 lgh 1302 i Halmstad.

Hur gammal är Dorrit?

Dorrit Olander von Renteln är 73 år och är född den 9 november 1952. Hon fyller 74 år den 9 november 2026.

Har Dorrit några bolagsengagemang?

Dorrit Olander von Renteln har 5 bolagsengagemang, bland annat i Renteln Flores & Partners AB. Se alla bolagsengagemang.

Äger Dorrit några fordon?

Dorrit Olander von Renteln har 2 registrerade fordon, bland annat en röd Volkswagen Beetle Cabriolet 1.2 TSI. Se alla fordon i bilregistret.

Är Dorrit gift?

Dorrit Olander von Renteln är gift.

Vilket telefonnummer har Dorrit?

Vi har inga registrerade telefonnummer för Dorrit Olander von Renteln. Ett nummer kan vara dolt för upplysningstjänster.

I vilken kommun är Dorrit folkbokförd?

Dorrit Olander von Renteln är folkbokförd i Halmstads kommun.

Vilket län tillhör Dorrit?

Dorrit Olander von Renteln är folkbokförd i Hallands län.