Merinfos nya premium ringlistor hjälper dig att nå rätt direkt, oavsett om du söker privatpersoner eller företag.
Är du inte nöjd, bjuder vi på första listan!
Karl Ralph Bernhard Glimnell, 75 år, bor i ett småhus på adressen Tullaregatan 9, 442 67 i Marstrand. Karl har inga telefonnummer eller mobilnummer.
Karl bor tillsammans med Karin Glimnell 69 år.
Nästa födelsedag för Karl infaller den 29:e maj (76 år).
Personnummer
19500529-XXXXTelefonlista
Karl Glimnell saknar telefonnummer
Fordonsinnehav
Civilstatus
Karl Glimnell är giftEkonomikollen för Marstrand
I Marstrand tjänar man i snitt 369 536 kr om året vilket betyder att man har en genomsnittlig månadslön på 30 795 kr. I Kungälvs kommun tjänar man i snitt 28 505 kr per månad.
I Marstrand har färre personer en anmärkning än genomsnittet för Kungälvs kommun. I Marstrand har 4,1 % av alla personer en anmärkning.
I Marstrand finns det 426 personer med registrerat skuldsaldo hos Kronofogden med ett genomsnitt på 35 544 kr. Totala skulden hos Kronofogden för alla i Kungälvs kommun är 205 224 940 kr.
Information om Karl Glimnell
Födelsedag och namnsdag
Karl
fyller 76 år
måndag 29:e maj.
Karl
har namnsdag
28:e januari,
20:e augusti.
Det visste du inte om Karl
Det finns 29 personer i Marstrand som heter Karl (16:e vanligaste) och 186 514 personer i Sverige (8:e vanligaste).
Genomsnittsålder för alla Karl i Marstrand är 56 år och i Sverige 50 år.
Kändisar som fyller år samma dag
-
Jan Wilhelm Malmsjö
Skådespelare 93 år
-
Per Ragnar
Skådespelare 84 år
-
Carl-Henric Svanberg
Företagsledare 73 år
-
Andres Mart Lokko
Journalist 58 år
-
Rachel Mohlin
Konstnär 52 år
| Namnregistrering | |
|---|---|
| Personnamn | Karl Ralph Bernhard Glimnell |
| Förnamn | Karl Ralph Bernhard |
| Tilltalsnamn | Karl |
| Efternamn | Glimnell |
| Mellannamn | - |
| Folkbokföring | |
|---|---|
| Gatuadress | Tullaregatan 9 |
| Postnummer | 442 67 |
| Postort | Marstrand |
| Kommun | Kungälvs kommun (1482) |
| Län | Västra Götalands län (14) |
| Särskild postadress | |
|---|---|
| Karl Glimnell saknar särskild postadress |
Karl Glimnells bostad på Tullaregatan 9
Karl Ralph Bernhard Glimnell på Tullaregatan 9 bor i Ett småhus på 159 m². Huset i Marstrand byggdes år 1986 och ligger i Kungälvs kommun.
Genom att verifiera din bostad och lägga till mer information så kan du också försäkra dig om att rätt information visas på Merinfo.se.
Bli först med att verifiera din bostad för att få tillgång till nya och spännande funktioner. Snart kan du kostnadsfritt lista och annonsera ut din bostad för försäljning, samt ha möjligheten att ta emot bud på din bostad även om den inte är ute till försäljning.
Registrerat på Tullaregatan 9 i Marstrand
Personer som bor på adressen
Företag på adressen
Fordon på adressen
Telefonnummer till Karl Glimnell
Info
Information om telefonnummer och mobilnummer hämtas från teleoperatörer. Hittar du inte det nummer du söker, kan just det numret vara dolt för upplysningstjänster.
Karls jobb & styrelseuppdrag
Bolagsengagemang
Karl Glimnell har 4 st bolagsengagemang, varav det med högst omsättning är Karl Glimnell AB.
Verklig huvudman
Data senast uppdaterad 2023-06-30.
Karl Glimnell är verklig huvudman eller företrädare för 1 st bolag.
För året 2025 gjordes utdelning på totalt 750 000 kr i 1 av de bolag som Karl Glimnell äger eller kontrollerar.
Karl Glimnells utdelning var 750 000 kr före skatt.
För de två senaste åren 2024–2025 har Karl Glimnells sammanlagda utdelning, enligt de senast gjorda boksluten, uppgått till 1 530 000 kr.
En verklig huvudman är den eller de personer som ytterst äger eller kontrollerar exempelvis ett företag eller en förening. En verklig huvudman kan också vara den eller de personer som tjänar på att någon annan agerar åt dem.
De flesta företag och föreningar ska anmäla verklig huvudman till Bolagsverket. Nystartade företag och föreningar måste anmäla inom fyra veckor.
2015 antog Europaparlamentet ett nytt penningtvättsdirektiv. Enligt direktivet måste alla EU-länder ha ett register över verkliga huvudmän.
Syftet med registret är att exempelvis banker och finanspolisen ska kunna ta reda på vem eller vilka som står bakom ett företag. Informationen om vem som är verklig huvudman ska bidra till att bekämpa penningtvätt och finansiering av terrorism.
Personkopplingar
Karl Glimnell har 3 personkopplingar, varav 2 st är män, 1 st är kvinnor och 0 st är ej folkbokförda i Sverige. Snittålder 67 år.
2025
2022
2019
Som medlem får du tillgång till fler sökningar, kan se fullständiga personnummer och jämföra både företag och löner. Du kan även hantera dina bostadsuppgifter och telefonnummer på ett smidigt sätt.
Dessutom kan du spara dina favoritfordon och anpassa information som är viktig för dig – allt samlat på ett och samma ställe.
Bli medlem nu och upplev skillnaden – gratis och enkelt!