Bokslut och nyckeltal för Scandinavian Rifles & Hunting AB
Siffrorna nedan går att spara. Ladda ner bokslutet som PDF
Bokslut som PDF| Information | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| Valuta | KSEK | KSEK | KSEK | KSEK | KSEK |
| Bokslutsperiodens längd, månader | 12 | 12 | 12 | 12 | 18 |
Resultaträkning
| Rörelsens intäkter | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 469 | 1 256 | 1 087 | 3 190 | 4 058 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 12 | 5 | 0 | 0 | 0 | |
| 1 481 | 1 261 | 1 087 | 3 190 | 4 058 | |
| Rörelsens kostnader | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 24 | |
| 699 | 782 | 624 | 2 141 | 2 728 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 400 | 226 | 231 | 938 | 1 686 | |
| 273 | 324 | 149 | 2 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| -1 372 | -1 332 | -1 004 | -3 081 | -4 438 | |
| 106 | -83 | 83 | 109 | -332 | |
| 106 | -83 | 83 | 109 | -332 | |
| Resultat | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 106 | -83 | 82 | 109 | -332 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 106 | -83 | 82 | 109 | -332 | |
| 106 | -83 | 82 | 109 | -332 | |
| Jämförelsestörande poster | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Finansiella poster | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Extraordinära intäkter och kostnader | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 106 | -83 | 82 | 109 | -332 | |
| Bokslutsdispositioner | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balansräkning | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Tillgångar
Anläggningstillgångar
| Immateriella anläggningstillgångar | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Materiella anläggningstillgångar | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Finansiella anläggningstillgångar | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | |
| 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | |
| 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | |
Omsättningstillgångar
| Varulager | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 725 | 594 | 623 | 593 | 394 | |
| 725 | 594 | 623 | 593 | 394 | |
| Kortfristiga fordringar | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 350 | 85 | 92 | 123 | 185 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 1 | 0 | 0 | 0 | 48 | |
| 351 | 85 | 92 | 123 | 233 | |
| Kassa och bank | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 34 | 75 | 90 | 154 | 162 | |
| 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 111 | 754 | 805 | 869 | 790 | |
| 1 118 | 761 | 812 | 876 | 797 | |
Eget kapital och skulder
Eget kapital
| Bundet eget kapital | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | |
| Fritt eget kapital | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 264 | 348 | 265 | 156 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 350 | |
| 106 | -83 | 82 | 109 | -332 | |
| 370 | 265 | 347 | 265 | 18 | |
| 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 395 | 289 | 372 | 290 | 43 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Långfristiga skulder | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Kortfristiga skulder | 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 410 | 279 | 324 | 532 | 668 | |
| 209 | 142 | 30 | 0 | 7 | |
| 104 | 50 | 85 | 54 | 79 | |
| 723 | 471 | 439 | 586 | 754 | |
| 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 118 | 761 | 812 | 876 | 797 | |
Noter
| 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1 | 1 | |||
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| 2025-12 | 2024-12 | 2023-12 | 2022-12 | 2021-12 | |
|---|---|---|---|---|---|
| 53,25 % | 33,97 % | 41,46 % | 47,27 % | 52,39 % | |
| 35,33 % | 37,98 % | 45,81 % | 33,11 % | 5,40 % | |
| 26,84 % | -28,72 % | 22,04 % | 37,59 % | -772,09 % | |
| 9,48 % | -10,91 % | 10,10 % | 12,44 % | -41,66 % | |
| 7,22 % | -6,61 % | 7,64 % | 3,42 % | -8,18 % | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
Årsredovisningar från Scandinavian Rifles & Hunting AB
Ladda ner de senaste årsredovisningarna för Scandinavian Rifles & Hunting AB.
Logga in för att fortsätta
För att ladda ner årsredovisningar måste du vara inloggad på Merinfo. Du registrerar dig snabbt, säkert och helt kostnadsfritt med BankID.